Instrukcje do progarmu LoMag

Wydanie towaru z magazynu

Podstawowym dokumentem wykorzystywanym przy wydawaniu towaru z magazynu jest WZ. Do wydawania towarów używa się również dokumentów magazynowych, takich jak rozchód wewnętrzny (RW), korekta stanu magazynu, remanent lub zwrot do odbiorcy.


Zobcza instrukcję wideo:Aby utworzyć nowy dokument wydanie z magazynu, należy nacisnąć ikonę WZ, dostępną w pasku narzędzi, w menu głównym programu. W otwartym oknie należy wprowadzić odpowiednie dane, w tym informacje o kontrahencie, numer dokumentu, datę wystawienia. Jeżeli chcemy wprowadzić wcześniejszą datę, program automatycznie sprawdza, czy w danym dniu, określona ilość towaru była na magazynie. Dodatkowo mamy możliwość wprowadzenia uwag o towarze oraz sposobu płatności. W celu wprowadzenia nowego towaru należy nacisnąć przycisk Dodaj, wybierając następnie produkty z listy. Po zapisaniu dokumentu program sam zmienia ilość towaru na magazynie

Wygląd dokumentu możemy dowolnie zmieniać, korzystając z ustawień programu. Cena towaru ustalana jest według najstarszej dostawy towaru na magazynie. W celu zmiany sposobu ustalania ceny przechodzimy do zakładki Obliczenia, dostępnej w ustawieniach programu. Możemy wybrać metodę ustalania ceny LIFO lub FIFO. Wybór ustalania ceny ma wpływ na wygląd dokumentu oraz treści raportów.

Oprogramowanie pozwala nam również przeglądać wcześniej już wystawione dokumenty WZ w celu ich usunięcia lub edycji. Aby to zrobić, należy przejść do zakładki Dokumenty i następnie wybrać Wydanie z magazynu lub skorzystać ze skrótu klawiszowego F3.
Potrzebujesz pomocy?

Masz pytania lub wątpliwości dotyczące programu? Skontaktuj się z nami.Kontakt sprzedaż, zamówienia, płatności, współpraca

Wykładowa 17a, 51-520 Wrocław

Konto bankowe:
PRE Bank S.A. mBank
17 1140 2004 0000 3302 3485 8056

Jesteśmy płatnikiem VAT EU
Świadczymy usługi informatyczne na terenie Unii Europejskiej

Sprzedaż, zamówienia, płatności, współpraca:

E-Mail: info@longint.pl
Telefon: (71) 346 90 23