Instrukcje do progarmu LoMag

Remanent magazynu w programie LoMag

Oprogramowanie LoMag pozwala użytkownikom tworzyć wszystkie najważniejsze dokumenty magazynowe, w tym także remanent. Takie działanie w programie można wykonać na wiele sposobów. Mamy możliwość ręcznego kopiowania danych z plików Excel, tworzenia dokumentu na podstawie aktualnego stanu magazynu lub możemy wykorzystać czytniki kodów kreskowych i terminale danych.


Zobcza instrukcję wideo:Spis z natury

Jednym z najprostszych sposobów jest skorzystanie ze spisu towarów z całego roku. Aby wykonać taką operację, należy przejść do zakładki Dokumenty i wybrać opcję Remanent, a następnie Spis z natury. Na tym etapie pojawi nam się gotowy dokument, który możemy wydrukować lub zmienić szablon wydruku, korzystać z funkcji Projekt Wydruku.

Arkusze spisowe

Remanent możemy również przygotować za pomocą arkuszy spisowych. Aby z nich skorzystać, przechodzimy do zakładki Dokumenty i wybieramy opcję Remanent, a następnie Arkusze spisowe. W otwartym kreatorze dokumentu wybieramy opcję Dodaj, aby wprowadzić do programu arkusz spisowy. Mamy tutaj możliwość wprowadzania nowych towarów, wraz z ich ilością i lokalizacją. Arkusze możemy importować z plików Excel lub wczytywać z kolektora danych.

Oprogramowanie pozwala nam tworzyć remanent poprzez łączenie ze sobą kilku arkuszy spisowych. Aby wykonać takie działanie, należy przejść do zakładki Dokumenty, następnie Remanent i wybrać opcję Utwórz Nowy Remanent. W okienku Kreator Remanentu należy naznaczyć Utwórz dokument na podstawie arkuszy spisowych, wybierając interesujące nas arkusze. Tak gotowy dokument możemy bezpośrednio wydrukować lub edytować szablon remanentu w Edytorze szablonu.

Program pozwala nam również zmienić stany magazynowe po remanencie. Aby to zrobić, należy zatwierdzić remanent. Jeżeli nie wszystkie towary zostały uwzględnione w remanencie, pojawi nam się informacja o tym. Możemy w tym wypadku zobaczyć listę brakujących towarów lub dodać je do dokumentu. Wszelkie zmiany stanu magazynowego widoczne są w dokumencie Porównania stanów i wartości magazynu przed i po remanencie.

Bilans otwarcia

Bilans Otwarcia jest jednym z rodzajów remanentu, który wykorzystuje się, na przykład podczas tworzenia nowego magazynu i przenoszenia towaru ze starego. W celu wykonania tej operacji przechodzimy do zakładki Dokumenty, następnie Remanent i wybieramy opcję Utwórz nowy remanent. W nowo otwartym okienku zaznaczamy Bilans Otwarcia. W przeciwieństwie do Remanentu, w którym zostaje zmieniony stan towaru na magazynie, w bilansie otwarcia definiujemy cały magazyn na nowo. W dokumencie tym możemy również zmienić ceny towarów. Zatwierdzenie tego dokumentu spowoduje zmiany stanów magazynowych.

W programie LoMag dostępna jest również Historia Remanentu. Aby przeglądać utworzone wcześniej remanenty, przechodzimy do zakładki Dokumenty, następnie Remanent i wybieramy opcję Remanenty archiwalne. Dostępne w oknie dokumenty możemy edytować, usuwać z historii lub drukować.

Potrzebujesz pomocy?

Masz pytania lub wątpliwości dotyczące programu? Skontaktuj się z nami.Kontakt sprzedaż, zamówienia, płatności, współpraca

Wykładowa 17a, 51-520 Wrocław

Konto bankowe:
PRE Bank S.A. mBank
17 1140 2004 0000 3302 3485 8056

Jesteśmy płatnikiem VAT EU
Świadczymy usługi informatyczne na terenie Unii Europejskiej

Sprzedaż, zamówienia, płatności, współpraca:

E-Mail: info@longint.pl
Telefon: (71) 346 90 23