Instrukcje do progarmu LoMag

Obsługa kontrahentów

Oprogramowanie LoMag pozwala na obsługę trzech różnych typów kontrahentów, w tym dostawców, odbiorców i pracowników. Zarządzanie kontrahentami w programie jest opcjonalne, może jednak ułatwiać pracę związaną z dokumentami magazynowymi. Informacje o dostawcach wykorzystywane są w dokumentach PZ, o odbiorcach w dokumentach WZ i fakturach, natomiast o pracownikach w dokumentach wewnętrznych, takich jak PW lub RW. Dostęp do takich operacji możliwy jest dzięki zakładce Kontrahenci, dostępnej w menu górnym programu.


Zobcza instrukcję wideo:Dodawanie towarów

Aby dodać nowego kontrahenta, należy przejść do modułu Kartoteka kontrahentów i wybrać opcję Dodaj. W gotowym formularzu możemy dodać wszystkie niezbędne informacje na temat dostawcy, odbiorcy lub pracownika, w tym nazwę kontrahenta, adres, dane kontaktowe, NIP i regon. Możemy również wprowadzić jedynie NIP kontrahenta i automatycznie pobrać resztę informacji z GUS. W formularzu możemy również wprowadzić informacje o limicie kredytu (maksymalna suma niezapłaconych faktur) oraz sposobie płatności.

Istniejących już w programie kontrahentów możemy w dowolny sposób edytować lub usuwać. Należy jedynie pamiętać, że nie możemy usunąć z kartoteki osób lub firm, powiązanych z określonymi dokumentami magazynowymi. Moduł pozwala nam również śledzić operacje powiązane z kontrahentami. Wykorzystujemy do tego opcję Historia. Kartoteka kontrahentów pozwala nam tworzyć bezpośrednio dokumenty przeznaczone dla dostawców, odbiorców i pracowników, a także odpowiednie dla nich etykiety. Jeżeli chcemy zrezygnować z opcji zarządzania kontrahentami, możemy wyłączyć ją w ustawieniach programu.
Potrzebujesz pomocy?

Masz pytania lub wątpliwości dotyczące programu? Skontaktuj się z nami.Kontakt sprzedaż, zamówienia, płatności, współpraca

Wykładowa 17a, 51-520 Wrocław

Konto bankowe:
PRE Bank S.A. mBank
17 1140 2004 0000 3302 3485 8056

Jesteśmy płatnikiem VAT EU
Świadczymy usługi informatyczne na terenie Unii Europejskiej

Sprzedaż, zamówienia, płatności, współpraca:

E-Mail: info@longint.pl
Telefon: (71) 346 90 23