Faktura VAT z programem magazynowym LoMag

Faktura VAT to dokument potwierdzający sprzedaż, który w porównaniu do proformy posiada swoje skutki księgowo-podatkowe. Obowiązek wystawiania tego rodzaju rachunku posiadają zarejestrowani podatnicy VAT.

Bogactwo opcji

Obsługa VAT z programem magazynowym LoMag dopasowana jest do charakteru firmy i rodzaju podatnika. Właściciele firm, którzy zwolnieni są z podatku VAT, mogą wyłączyć opcję obsługi VAT w ustawieniach programu. Oprogramowanie LoMag posiada 6 podstawowych stawek VAT, wśród których wyróżnić możemy: 23%, 8%, 5%, 0%, zwolnienie z VAT lub nie podlega. Zdefiniowanie własnej stawki możliwe jest dzięki modułowi % stawki VAT.

Do obliczania podatku VAT w programie służą dwa algorytmy. Pierwszy, który liczy VAT od cen netto oraz drugi, który liczy VAT od cen brutto. Najczęściej wykorzystywany jest pierwszy przypadek, który odnosi się przede wszystkim do kontaktów firma-firma. Rzadziej wykorzystuje się obliczanie podatku od cen brutto. Takie działanie związane jest zazwyczaj z sytuacja, w której podatnik zobowiązany jest do stosowania ściśle określonych cen urzędowych. Ustawienia programu pozwalają wybrać domyślną opcję tworzenia faktur netto lub brutto.

Tworzenie dokumentów

Użytkownicy mają możliwość tworzenia takich dokumentów na kilka sposobów. Uzależnione jest to od indywidualnych preferencji. Do wystawiania faktury służy czytelne menu dostępne w interfejsie programu lub skróty klawiszowe. Dodatkowo istnieje również możliwość wystawienia faktury VAT na podstawie wcześniej przygotowanego dokumentu faktura proforma.

Podatnicy mogą wystawiać i przekazywać faktury w formie papierowej i elektronicznej. Z tego względu oprogramowanie LoMag umożliwia zapisywanie dokumentu w formacie PDF, drukowanie dokumentu, a także przesyłanie go za pomocą poczty elektronicznej. Przedsiębiorcy zobowiązani są także do przechowywania dokumentów w sposób, który umożliwi łatwe ich odszukanie. Program LoMag pozwala również numerować i segregować dokumenty w dowolny sposób, związany z preferencjami użytkowników lub przyjętymi w firmie standardami.

Kontakt sprzedaż, zamówienia, płatności, współpraca

Wykładowa 17a, 51-520 Wrocław

Konto bankowe:
PRE Bank S.A. mBank
17 1140 2004 0000 3302 3485 8056

Jesteśmy płatnikiem VAT EU
Świadczymy usługi informatyczne na terenie Unii Europejskiej

Sprzedaż, zamówienia, płatności, współpraca:

E-Mail: info@longint.pl
Telefon: (71) 346 90 23